Below are the Sportstron results for Romania Liga I 2008/09 (correct tips in bold.) to return to the main Sportstron page.
Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Margin |
FC Brasov 1 Defeated Unirea Urziceni 0
|
Round 1 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 2 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 1 |
Universitatea Craiova
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 1 Drew With Politehnica Timisoara 1
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Gloria Buzau 0 Lost To Farul Constanta 1
|
Round 1 |
Gloria Buzau |
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 3 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 1 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
2 |
Gaz Metan Medias 2 Drew With Otelul Galati 2
|
Round 1 |
Gaz Metan Medias |
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Cluj 4
|
Round 1 |
Cluj
|
1 - 2 |
1 |
Pandurii 1 Drew With Dinamo Bucharest 1
|
Round 1 |
Dinamo Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Vaslui 1 Defeated Steaua Bucharest 0
|
Round 1 |
Steaua Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Gloria Bistrita 2 Defeated Universitatea Craiova 0
|
Round 2 |
Universitatea Craiova |
1 - 2 |
1 |
Otelul Galati 3 Defeated CS Otopeni 1
|
Round 2 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Unirea Urziceni 3 Defeated Arges Pitesti 2
|
Round 2 |
Arges Pitesti |
1 - 2 |
1 |
Farul Constanta 0 Lost To Rapid Bucharest 2
|
Round 2 |
Draw |
0 - 2 |
3 |
Politehnica Timisoara 3 Defeated Pandurii 0
|
Round 2 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 0 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Lost To Vaslui 3
|
Round 2 |
Vaslui
|
1 - 0 |
1 |
Dinamo Bucharest 1 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 2 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 2 Defeated FC Brasov 1
|
Round 2 |
Steaua Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
Cluj 2 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 2 |
Draw |
3 - 1 |
3 |
Politehnica Iasi 0 Lost To Steaua Bucharest 2
|
Round 3 |
Steaua Bucharest
|
1 - 2 |
2 |
Vaslui 1 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 3 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 5 Defeated Politehnica Timisoara 1
|
Round 3 |
Gaz Metan Medias
|
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 3 Defeated Farul Constanta 2
|
Round 3 |
Universitatea Craiova
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 0 Lost To Otelul Galati 2
|
Round 3 |
Gloria Buzau |
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 1 Defeated Cluj 0
|
Round 3 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Pandurii 1 Lost To Unirea Urziceni 5
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
CS Otopeni 2 Lost To Dinamo Bucharest 3
|
Round 3 |
Dinamo Bucharest
|
0 - 2 |
1 |
Arges Pitesti 1 Defeated FC Brasov 0
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Gloria Bistrita 3 Defeated Politehnica Iasi 1
|
Round 4 |
Gloria Bistrita
|
2 - 0 |
2 |
Unirea Urziceni 4 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 4 |
Unirea Urziceni
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 3 Defeated CS Otopeni 1
|
Round 4 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 2 Defeated Pandurii 1
|
Round 4 |
FC Brasov
|
1 - 0 |
1 |
Steaua Bucharest 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 4 |
Steaua Bucharest
|
2 - 1 |
2 |
Dinamo Bucharest 4 Defeated Gloria Buzau 1
|
Round 4 |
Dinamo Bucharest
|
3 - 0 |
3 |
Otelul Galati 2 Defeated Rapid Bucharest 1
|
Round 4 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Farul Constanta 1 Defeated Vaslui 0
|
Round 4 |
Vaslui |
1 - 2 |
1 |
Cluj 1 Drew With Universitatea Craiova 1
|
Round 4 |
Cluj |
2 - 0 |
2 |
Gaz Metan Medias 0 Drew With FC Brasov 0
|
Round 5 |
Gaz Metan Medias |
2 - 1 |
1 |
Gloria Bistrita 2 Drew With Steaua Bucharest 2
|
Round 5 |
Steaua Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Universitatea Craiova 1 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 5 |
Universitatea Craiova
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 2 Defeated Cluj 1
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Gloria Buzau 1 Lost To Politehnica Timisoara 2
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Rapid Bucharest 2 Defeated Dinamo Bucharest 1
|
Round 5 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 1 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 5 |
Unirea Urziceni
|
1 - 2 |
1 |
Pandurii 3 Defeated Arges Pitesti 1
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
FC Brasov 2 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 6 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 2 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 6 |
Arges Pitesti
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 0 Drew With Politehnica Iasi 0
|
Round 6 |
Cluj |
3 - 0 |
3 |
Farul Constanta 2 Defeated Gloria Bistrita 1
|
Round 6 |
Farul Constanta
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 1 Defeated Universitatea Craiova 0
|
Round 6 |
Dinamo Bucharest
|
3 - 1 |
1 |
Otelul Galati 0 Lost To Vaslui 1
|
Round 6 |
Otelul Galati |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 2 Defeated Gloria Buzau 1
|
Round 6 |
Unirea Urziceni
|
2 - 0 |
2 |
Politehnica Timisoara 1 Defeated Rapid Bucharest 0
|
Round 6 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Steaua Bucharest 1 Defeated Pandurii 0
|
Round 6 |
Steaua Bucharest
|
3 - 1 |
2 |
Gloria Bistrita 1 Lost To Cluj 2
|
Round 7 |
Cluj
|
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 1 Lost To Arges Pitesti 2
|
Round 7 |
CS Otopeni |
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 1 Lost To Politehnica Timisoara 3
|
Round 7 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
Vaslui 1 Lost To Dinamo Bucharest 2
|
Round 7 |
Dinamo Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Rapid Bucharest 1 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 7 |
Rapid Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 1 Lost To Steaua Bucharest 4
|
Round 7 |
Steaua Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Gaz Metan Medias 2 Defeated Pandurii 1
|
Round 7 |
Gaz Metan Medias
|
1 - 0 |
1 |
Politehnica Iasi 2 Defeated Otelul Galati 1
|
Round 7 |
Politehnica Iasi
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 0 Lost To FC Brasov 2
|
Round 7 |
FC Brasov
|
1 - 2 |
1 |
Otelul Galati 1 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 8 |
Otelul Galati
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 1 Drew With Gloria Buzau 1
|
Round 8 |
Arges Pitesti |
2 - 0 |
1 |
Pandurii 1 Drew With CS Otopeni 1
|
Round 8 |
Pandurii |
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 3 Defeated Vaslui 1
|
Round 8 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 4 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 8 |
Steaua Bucharest
|
2 - 1 |
2 |
Cluj 3 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 8 |
Cluj
|
2 - 0 |
2 |
FC Brasov 0 Drew With Rapid Bucharest 0
|
Round 8 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Unirea Urziceni 1 Lost To Universitatea Craiova 2
|
Round 8 |
Unirea Urziceni |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 2 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 8 |
Dinamo Bucharest
|
3 - 1 |
2 |
Gloria Bistrita 1 Lost To Dinamo Bucharest 2
|
Round 9 |
Dinamo Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Politehnica Iasi 0 Lost To Politehnica Timisoara 2
|
Round 9 |
Politehnica Timisoara
|
1 - 2 |
1 |
Cluj 1 Drew With Steaua Bucharest 1
|
Round 9 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Universitatea Craiova 0 Drew With FC Brasov 0
|
Round 9 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 1 Drew With Otelul Galati 1
|
Round 9 |
Farul Constanta |
2 - 1 |
1 |
Vaslui 0 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 9 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Gloria Buzau 0 Lost To Pandurii 1
|
Round 9 |
Gloria Buzau |
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 2 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 9 |
CS Otopeni
|
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 1 Lost To Arges Pitesti 3
|
Round 9 |
Rapid Bucharest |
2 - 1 |
2 |
Gaz Metan Medias 2 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 10 |
Gaz Metan Medias
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 1 Drew With Universitatea Craiova 1
|
Round 10 |
Arges Pitesti |
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 1 Drew With CS Otopeni 1
|
Round 10 |
Steaua Bucharest |
3 - 0 |
3 |
Otelul Galati 1 Drew With Cluj 1
|
Round 10 |
Otelul Galati |
2 - 1 |
1 |
Pandurii 2 Defeated Rapid Bucharest 0
|
Round 10 |
Rapid Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Dinamo Bucharest 1 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 10 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
2 |
Politehnica Timisoara 1 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 10 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 0 Drew With Vaslui 0
|
Round 10 |
FC Brasov |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 0 Lost To Politehnica Iasi 1
|
Round 10 |
Unirea Urziceni |
2 - 1 |
2 |
Politehnica Iasi 2 Defeated Farul Constanta 1
|
Round 5 |
Politehnica Iasi
|
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 2 Defeated Steaua Bucharest 0
|
Round 11 |
Steaua Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Gloria Buzau 0 Lost To CS Otopeni 1
|
Round 11 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Cluj 1 Defeated Dinamo Bucharest 0
|
Round 11 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Farul Constanta 1 Drew With Politehnica Timisoara 1
|
Round 11 |
Politehnica Timisoara |
1 - 2 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Drew With FC Brasov 1
|
Round 11 |
Politehnica Iasi |
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 2 Defeated Pandurii 0
|
Round 11 |
Universitatea Craiova
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 0 Lost To Arges Pitesti 1
|
Round 11 |
Vaslui |
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 4 Defeated Gaz Metan Medias 2
|
Round 11 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Bistrita 0 Lost To Unirea Urziceni 1
|
Round 11 |
Unirea Urziceni
|
1 - 2 |
1 |
Pandurii 1 Defeated Vaslui 0
|
Round 12 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Arges Pitesti 3 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 12 |
Arges Pitesti
|
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 0 Drew With Gloria Bistrita 0
|
Round 12 |
FC Brasov |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 1 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 12 |
Unirea Urziceni
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 1 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 12 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 2 Lost To Universitatea Craiova 5
|
Round 12 |
Gaz Metan Medias |
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 1 Drew With Gloria Buzau 1
|
Round 12 |
Steaua Bucharest |
3 - 0 |
3 |
Politehnica Timisoara 2 Defeated Cluj 1
|
Round 12 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 1 Lost To Rapid Bucharest 2
|
Round 12 |
Rapid Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Gloria Bistrita 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 13 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 1 Defeated Unirea Urziceni 0
|
Round 13 |
Cluj
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Drew With Pandurii 1
|
Round 13 |
Politehnica Iasi |
2 - 1 |
1 |
Vaslui 1 Drew With Gaz Metan Medias 1
|
Round 13 |
Vaslui |
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 1 Drew With FC Brasov 1
|
Round 13 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Universitatea Craiova 2 Drew With CS Otopeni 2
|
Round 13 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 1 Drew With Steaua Bucharest 1
|
Round 13 |
Steaua Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Otelul Galati 2 Drew With Politehnica Timisoara 2
|
Round 13 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Rapid Bucharest 1 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 13 |
Rapid Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
Gloria Buzau 0 Lost To Universitatea Craiova 2
|
Round 14 |
Universitatea Craiova
|
1 - 2 |
1 |
Unirea Urziceni 3 Defeated Otelul Galati 1
|
Round 14 |
Unirea Urziceni
|
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 1 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 14 |
Gaz Metan Medias
|
2 - 1 |
1 |
Pandurii 1 Drew With Gloria Bistrita 1
|
Round 14 |
Pandurii |
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 0 Lost To Dinamo Bucharest 3
|
Round 14 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
FC Brasov 1 Drew With Cluj 1
|
Round 14 |
FC Brasov |
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 3 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 14 |
Arges Pitesti
|
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Vaslui 2
|
Round 14 |
Vaslui
|
1 - 2 |
1 |
Rapid Bucharest 0 Drew With Steaua Bucharest 0
|
Round 14 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Farul Constanta 1 Drew With Pandurii 1
|
Round 15 |
Farul Constanta |
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 0 Drew With Rapid Bucharest 0
|
Round 15 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Steaua Bucharest 2 Drew With Politehnica Timisoara 2
|
Round 15 |
Steaua Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 2 Defeated FC Brasov 1
|
Round 15 |
Otelul Galati
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 3 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 15 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 15 |
Cluj
|
2 - 0 |
2 |
Dinamo Bucharest 0 Lost To Unirea Urziceni 1
|
Round 15 |
Dinamo Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Gloria Bistrita 1 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 15 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 2 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 15 |
Politehnica Iasi
|
2 - 1 |
1 |
Pandurii 2 Defeated Cluj 1
|
Round 16 |
Cluj |
0 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 0 Drew With Steaua Bucharest 0
|
Round 16 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
FC Brasov 2 Defeated Dinamo Bucharest 0
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Gloria Buzau 1 Drew With Politehnica Iasi 1
|
Round 16 |
Politehnica Iasi |
1 - 2 |
1 |
Rapid Bucharest 2 Drew With Vaslui 2
|
Round 16 |
Rapid Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 0 Lost To Farul Constanta 1
|
Round 16 |
Gaz Metan Medias |
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Gloria Bistrita 1
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Arges Pitesti 3 Defeated Otelul Galati 2
|
Round 16 |
Arges Pitesti
|
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 1 Drew With Politehnica Timisoara 1
|
Round 16 |
Unirea Urziceni |
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 1 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 17 |
Farul Constanta
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 1 Drew With Universitatea Craiova 1
|
Round 17 |
Draw
|
1 - 1 |
1 |
Otelul Galati 0 Drew With Pandurii 0
|
Round 17 |
Otelul Galati |
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Lost To Rapid Bucharest 2
|
Round 17 |
Rapid Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Politehnica Timisoara 4 Defeated FC Brasov 0
|
Round 17 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 17 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
Gloria Bistrita 2 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 17 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 2 Defeated Gaz Metan Medias 1
|
Round 17 |
Cluj
|
3 - 0 |
2 |
Steaua Bucharest 1 Defeated Unirea Urziceni 0
|
Round 17 |
Steaua Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Defeated Universitatea Craiova 0
|
Round 18 |
Politehnica Iasi
|
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 1 Drew With Vaslui 1
|
Round 18 |
Steaua Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 3 Defeated Gaz Metan Medias 1
|
Round 18 |
Otelul Galati
|
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 2 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 18 |
Farul Constanta
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 2 Defeated Arges Pitesti 1
|
Round 18 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 0 Drew With FC Brasov 0
|
Round 18 |
Unirea Urziceni |
2 - 0 |
1 |
Gloria Bistrita 1 Lost To Rapid Bucharest 3
|
Round 18 |
Gloria Bistrita |
2 - 1 |
1 |
Cluj 1 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 18 |
Cluj
|
3 - 1 |
2 |
Dinamo Bucharest 3 Defeated Pandurii 0
|
Round 18 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 2 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 19 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 1 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 19 |
Rapid Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
Gaz Metan Medias 1 Drew With Dinamo Bucharest 1
|
Round 19 |
Dinamo Bucharest |
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Otelul Galati 1
|
Round 19 |
Otelul Galati
|
1 - 2 |
1 |
Gloria Buzau 0 Lost To Cluj 1
|
Round 19 |
Cluj
|
0 - 2 |
2 |
Universitatea Craiova 0 Drew With Gloria Bistrita 0
|
Round 19 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 1 Defeated Steaua Bucharest 0
|
Round 19 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Arges Pitesti 0 Drew With Unirea Urziceni 0
|
Round 19 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Pandurii 0 Lost To Politehnica Timisoara 1
|
Round 19 |
Pandurii |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 2 Defeated Pandurii 0
|
Round 20 |
Unirea Urziceni
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 0 Drew With Rapid Bucharest 0
|
Round 20 |
Cluj |
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 1 Lost To Gloria Buzau 2
|
Round 20 |
Otelul Galati |
2 - 1 |
2 |
Gloria Bistrita 0 Lost To Vaslui 3
|
Round 20 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 0 Drew With Gaz Metan Medias 0
|
Round 20 |
Politehnica Timisoara |
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 1 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 20 |
Steaua Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
FC Brasov 1 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 20 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 0 Drew With CS Otopeni 0
|
Round 20 |
Dinamo Bucharest |
3 - 0 |
2 |
Farul Constanta 0 Lost To Universitatea Craiova 3
|
Round 20 |
Draw |
1 - 2 |
0 |
Politehnica Iasi 1 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 21 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Arges Pitesti 2 Drew With Steaua Bucharest 2
|
Round 21 |
Draw
|
1 - 2 |
1 |
Gaz Metan Medias 1 Defeated Unirea Urziceni 0
|
Round 21 |
Unirea Urziceni |
1 - 2 |
1 |
Pandurii 0 Drew With FC Brasov 0
|
Round 21 |
Pandurii |
2 - 1 |
1 |
Vaslui 4 Defeated Farul Constanta 2
|
Round 21 |
Vaslui
|
2 - 0 |
2 |
Rapid Bucharest 4 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 21 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
CS Otopeni 2 Drew With Politehnica Timisoara 2
|
Round 21 |
Politehnica Timisoara |
0 - 2 |
1 |
Gloria Buzau 1 Lost To Dinamo Bucharest 3
|
Round 21 |
Dinamo Bucharest
|
0 - 2 |
2 |
Universitatea Craiova 4 Defeated Cluj 1
|
Round 21 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Farul Constanta 0 Lost To Politehnica Iasi 3
|
Round 22 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Unirea Urziceni 1 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 22 |
Unirea Urziceni
|
2 - 0 |
3 |
Politehnica Timisoara 4 Defeated Gloria Buzau 1
|
Round 22 |
Politehnica Timisoara
|
3 - 1 |
3 |
Cluj 3 Defeated Vaslui 0
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Arges Pitesti 2 Defeated Pandurii 1
|
Round 22 |
Arges Pitesti
|
2 - 1 |
2 |
Steaua Bucharest 1 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 22 |
Steaua Bucharest
|
2 - 0 |
2 |
Dinamo Bucharest 3 Defeated Rapid Bucharest 0
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Otelul Galati 0 Lost To Universitatea Craiova 2
|
Round 22 |
Otelul Galati |
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 2 Defeated Gaz Metan Medias 1
|
Round 22 |
FC Brasov
|
1 - 0 |
1 |
Gloria Bistrita 1 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 23 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 1 Lost To Unirea Urziceni 5
|
Round 23 |
Unirea Urziceni
|
0 - 3 |
3 |
Politehnica Iasi 0 Lost To Cluj 1
|
Round 23 |
Cluj
|
1 - 2 |
1 |
Pandurii 2 Defeated Steaua Bucharest 0
|
Round 23 |
Steaua Bucharest |
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 2 Drew With FC Brasov 2
|
Round 23 |
CS Otopeni |
1 - 2 |
1 |
Vaslui 2 Defeated Otelul Galati 1
|
Round 23 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 2 Drew With Arges Pitesti 2
|
Round 23 |
Gaz Metan Medias |
1 - 2 |
1 |
Rapid Bucharest 0 Lost To Politehnica Timisoara 2
|
Round 23 |
Rapid Bucharest |
2 - 0 |
2 |
Universitatea Craiova 2 Defeated Dinamo Bucharest 0
|
Round 23 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Cluj 2 Drew With Gloria Bistrita 2
|
Round 24 |
Cluj |
2 - 1 |
2 |
Steaua Bucharest 1 Drew With Farul Constanta 1
|
Round 24 |
Steaua Bucharest |
2 - 0 |
2 |
Unirea Urziceni 1 Drew With Rapid Bucharest 1
|
Round 24 |
Draw
|
0 - 0 |
0 |
Pandurii 1 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 24 |
Draw |
2 - 2 |
0 |
Politehnica Timisoara 1 Defeated Universitatea Craiova 0
|
Round 24 |
Politehnica Timisoara
|
1 - 0 |
1 |
Dinamo Bucharest 4 Defeated Vaslui 1
|
Round 24 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 3 Defeated Politehnica Iasi 2
|
Round 24 |
Otelul Galati
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 1 Drew With CS Otopeni 1
|
Round 24 |
Arges Pitesti |
2 - 0 |
2 |
FC Brasov 4 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 24 |
FC Brasov
|
3 - 0 |
3 |
Gaz Metan Medias 0 Lost To Steaua Bucharest 1
|
Round 25 |
Steaua Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Gloria Buzau 3 Defeated Arges Pitesti 1
|
Round 25 |
Arges Pitesti |
1 - 2 |
1 |
Universitatea Craiova 0 Drew With Unirea Urziceni 0
|
Round 25 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 0 Lost To Cluj 1
|
Round 25 |
Cluj
|
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Pandurii 1
|
Round 25 |
CS Otopeni |
1 - 2 |
1 |
Gloria Bistrita 3 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 25 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 1 Defeated Dinamo Bucharest 0
|
Round 25 |
Dinamo Bucharest |
1 - 2 |
1 |
Vaslui 4 Defeated Politehnica Timisoara 3
|
Round 25 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Rapid Bucharest 3 Defeated FC Brasov 1
|
Round 25 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 1 Lost To Dinamo Bucharest 4
|
Round 26 |
Dinamo Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Rapid Bucharest 2 Defeated Pandurii 0
|
Round 26 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Bistrita 0 Lost To Politehnica Timisoara 1
|
Round 26 |
Draw |
1 - 2 |
1 |
Politehnica Iasi 0 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 26 |
Unirea Urziceni
|
0 - 1 |
1 |
Vaslui 0 Lost To FC Brasov 1
|
Round 26 |
Vaslui |
2 - 1 |
1 |
Cluj 1 Drew With Otelul Galati 1
|
Round 26 |
Cluj |
2 - 0 |
2 |
Universitatea Craiova 1 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 26 |
Universitatea Craiova
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 1 Lost To Gaz Metan Medias 2
|
Round 26 |
Draw |
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 0 Lost To Steaua Bucharest 1
|
Round 26 |
Steaua Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Unirea Urziceni 3 Defeated Gloria Bistrita 0
|
Round 27 |
Unirea Urziceni
|
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 5 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 27 |
Steaua Bucharest
|
2 - 1 |
2 |
Gaz Metan Medias 1 Defeated Rapid Bucharest 0
|
Round 27 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
CS Otopeni 2 Defeated Gloria Buzau 0
|
Round 27 |
CS Otopeni
|
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 2 Defeated Politehnica Iasi 0
|
Round 27 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 3 Defeated Farul Constanta 2
|
Round 27 |
Politehnica Timisoara
|
3 - 0 |
3 |
Dinamo Bucharest 1 Defeated Cluj 0
|
Round 27 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 0 Drew With Vaslui 0
|
Round 27 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Pandurii 1 Defeated Universitatea Craiova 0
|
Round 27 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Otelul Galati 0 Lost To Dinamo Bucharest 1
|
Round 28 |
Dinamo Bucharest
|
1 - 2 |
1 |
Gloria Bistrita 1 Defeated FC Brasov 0
|
Round 28 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 0 Lost To Unirea Urziceni 1
|
Round 28 |
Unirea Urziceni
|
0 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 0 Lost To Steaua Bucharest 1
|
Round 28 |
Steaua Bucharest
|
1 - 3 |
3 |
Politehnica Iasi 4 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 28 |
Politehnica Iasi
|
0 - 0 |
3 |
Rapid Bucharest 3 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 28 |
Rapid Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Vaslui 1 Defeated Pandurii 0
|
Round 28 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 2 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 28 |
Universitatea Craiova
|
3 - 0 |
3 |
Cluj 2 Defeated Politehnica Timisoara 0
|
Round 28 |
Cluj
|
4 - 1 |
3 |
FC Brasov 2 Defeated Farul Constanta 1
|
Round 29 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Steaua Bucharest 1 Drew With Dinamo Bucharest 1
|
Round 29 |
Steaua Bucharest |
3 - 2 |
1 |
Gaz Metan Medias 1 Lost To Vaslui 2
|
Round 29 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Politehnica Timisoara 1 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 29 |
Politehnica Timisoara
|
3 - 2 |
1 |
Pandurii 1 Drew With Politehnica Iasi 1
|
Round 29 |
Draw
|
1 - 2 |
0 |
Gloria Buzau 0 Lost To Rapid Bucharest 1
|
Round 29 |
Rapid Bucharest
|
1 - 2 |
2 |
CS Otopeni 0 Lost To Universitatea Craiova 1
|
Round 29 |
Draw |
0 - 0 |
0 |
Arges Pitesti 2 Defeated Gloria Bistrita 1
|
Round 29 |
Draw |
0 - 0 |
0 |
Unirea Urziceni 1 Drew With Cluj 1
|
Round 29 |
Draw
|
0 - 0 |
0 |
Universitatea Craiova 1 Drew With Gloria Buzau 1
|
Round 30 |
Universitatea Craiova |
2 - 0 |
2 |
Steaua Bucharest 1 Lost To Rapid Bucharest 2
|
Round 30 |
Steaua Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Politehnica Iasi 2 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 30 |
Politehnica Iasi
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Bistrita 1 Defeated Pandurii 0
|
Round 30 |
Gloria Bistrita
|
2 - 1 |
1 |
Farul Constanta 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 30 |
Farul Constanta
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 2 Defeated FC Brasov 0
|
Round 30 |
Cluj
|
2 - 1 |
2 |
Otelul Galati 0 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 30 |
Unirea Urziceni
|
1 - 2 |
1 |
Vaslui 2 Defeated CS Otopeni 0
|
Round 30 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 3 Defeated Politehnica Timisoara 1
|
Round 30 |
Dinamo Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
FC Brasov 1 Drew With Otelul Galati 1
|
Round 31 |
FC Brasov |
2 - 1 |
1 |
Politehnica Timisoara 1 Defeated Steaua Bucharest 0
|
Round 31 |
Politehnica Timisoara
|
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 4 Defeated Vaslui 1
|
Round 31 |
Vaslui |
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 4 Defeated Politehnica Iasi 1
|
Round 31 |
Politehnica Iasi |
1 - 2 |
1 |
Gaz Metan Medias 3 Defeated Gloria Bistrita 1
|
Round 31 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Rapid Bucharest 0 Lost To Universitatea Craiova 3
|
Round 31 |
Rapid Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 0 Lost To Cluj 2
|
Round 31 |
Cluj
|
1 - 2 |
1 |
Pandurii 0 Drew With Farul Constanta 0
|
Round 31 |
Pandurii |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 1 Defeated Dinamo Bucharest 0
|
Round 31 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Gloria Bistrita 3 Defeated CS Otopeni 1
|
Round 32 |
Gloria Bistrita
|
2 - 0 |
2 |
Steaua Bucharest 2 Defeated Universitatea Craiova 1
|
Round 32 |
Steaua Bucharest
|
2 - 1 |
1 |
Cluj 1 Drew With Pandurii 1
|
Round 32 |
Cluj |
2 - 0 |
2 |
Farul Constanta 2 Defeated Gaz Metan Medias 0
|
Round 32 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Politehnica Iasi 1 Drew With Gloria Buzau 1
|
Round 32 |
Politehnica Iasi |
2 - 1 |
1 |
Vaslui 1 Defeated Rapid Bucharest 0
|
Round 32 |
Vaslui
|
2 - 1 |
1 |
Otelul Galati 2 Defeated Arges Pitesti 0
|
Round 32 |
Otelul Galati
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Bucharest 0 Lost To FC Brasov 2
|
Round 32 |
Dinamo Bucharest |
2 - 0 |
2 |
Politehnica Timisoara 1 Lost To Unirea Urziceni 2
|
Round 32 |
Politehnica Timisoara |
2 - 1 |
1 |
Universitatea Craiova 0 Lost To Vaslui 1
|
Round 33 |
Universitatea Craiova |
2 - 1 |
1 |
Gloria Buzau 2 Defeated Gloria Bistrita 1
|
Round 33 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Rapid Bucharest 2 Drew With Politehnica Iasi 2
|
Round 33 |
Rapid Bucharest |
2 - 1 |
1 |
Unirea Urziceni 1 Drew With Steaua Bucharest 1
|
Round 33 |
Unirea Urziceni |
2 - 1 |
1 |
Arges Pitesti 5 Defeated Dinamo Bucharest 2
|
Round 33 |
Dinamo Bucharest |
1 - 2 |
1 |
FC Brasov 1 Defeated Politehnica Timisoara 0
|
Round 33 |
FC Brasov
|
2 - 1 |
1 |
Pandurii 1 Defeated Otelul Galati 0
|
Round 33 |
Pandurii
|
2 - 1 |
1 |
Gaz Metan Medias 2 Defeated Cluj 0
|
Round 33 |
Cluj |
1 - 2 |
1 |
CS Otopeni 6 Defeated Farul Constanta 0
|
Round 33 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Over 18s Only. Please enjoy your Sports Betting responsibly. Never bet more than you can afford to lose, and do not chase a loss.